Podręczniki do nauki niemieckiego medycznego pod kątem pracy w aptece

Dostępność materiałów do nauki języków obcych jest ogromna. Problem pojawia się w momencie, gdy potrzeba podręczników do nauki wyspecjalizowanego słownictwa. W dzisiejszym artykule skupię się na książkach, które mi ułatwiły opanowanie niemieckiego medycznego.
Język niemiecki w aptece

Niestety nie mogłam znaleźć swojego egzemplarza w domu. Także podsyłam tutaj link.
https://medpharm.pl/jezyki-obce/218-jezyk-niemiecki-w-aptece.html
To bardzo dobra książka podstawowa, z wieloma ilustracjami, dialogami i zadaniami do ćwiczeń.
Jako przykład powyżej zdjęcie z książki język angielski w aptece.
Minusem tej propozycji jest bardzo podstawowy zasób słownictwa, ale od czegoś trzeba zacząć. To pozycja na początek, żeby się nie zniechęcić ogromem nauki niemieckiego medycznego jaki nas czeka.
Język niemiecki dla studentów farmacji

Tę książkę mam w formie ksero, ponieważ nie mogłam jej nigdzie kupić. Udało mi się ją wypożyczyć
w bibliotece uniwersyteckiej i zrobić kserokopię.
Podsyłam link, jakby ktoś potrzebował nazwisko autora czy numer ISBN
Co można znaleźć w środku?
Książka jest podzielona na rozdziały o tematyce związanej z przedmiotami na farmacji i w drugiej części pogrupowano je pod względem anatomii człowieka.
Książka bardzo praktyczna ze słownictwem, przykładami zastosowania, gotowymi sformułowaniami
do wykorzystania w dialogach.
Wielki słownik obrazkowy Pons

Słownik jest skierowany do osób, które mają pamięć wzrokowa. lepiej przyswajają nowe słownictwo, gdy mogą je po powiązać z konkretnym obrazem. Dodatkowy atut to możliwość poznania nowego słowa w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim. Choć jak przeglądam niektóre działy jak hydraulika to uczę się polskiego. Polecam każdemu, kto chce posiąść wyspecjalizowane słownictwo niekoniecznie ograniczając się
do niemieckiego medycznego.
Medycyna, słownik kieszonkowy polsko-niemiecki, niemiecko-polski
Kieszonkowy słownik medyczny. Dobry nawet do kieszeni fartucha 🙂 Zajmuje mało miejsca, można z niego korzystać w podróży, trzymać na półce w pracy. Możliwość wyszukiwania słów zarówno po polsku jak i po niemiecku.
Jeśli jesteś ciekawa/y jak długo mi zajęła nauka niemieckiego i czy opłaca się emigracja zapraszam do wcześniejszego wpisu na blogu https://amhvpopolsku.pl/emigracja-od-podjecia-decyzji-do-pracy-w-aptece/
Nauki języka obcego jest wymagająca, ponieważ im bardziej się zagłębiamy, tym mamy odczucie, że niewiele umiemy. Ale jak to tutaj mówią Übung macht den Meister!
pozdrawiam
Weronika